Сайт для педагогічних працівників і батьків молодших школярів

Оберіть категорію

Станція «Моя країна»

Вступне слово педагогічного працівника

Мета: створити атмосферу подорожі.

Час проведення: 5 хв.

Ресурси: мультимедійна дошка/проектор, ноутбук/комп’ютер, мультимедійна презентація, де буде зображений потяг, звук потягу – МР3 файл (додаток 1), квиток на потяг (додаток 2).

Хід проведення: Педагогічний працівник каже: «Доброго дня, діти, сьогодні ми з вами розпочнемо нашу веселу подорож. Ми з вами маємо чарівний потяг, цим потягом ми з вами і будемо подорожувати, але для того, щоб потрапити на потяг, кожен з нас повинен мати квиток, квитки продаються в касі – ціна квитка одна посмішка (педагогічний працівник дістає квитки, і учні по черзі мають придбати собі квиток за посмішку). Після «купівлі» квитків діти сідають на свої місця. Квиток (додаток 2). Педагогічний працівник каже: «Шановні пасажири, потяг відправляється у веселу подорож (після слів педагогічного працівника лунає звук потягу – додаток 1).

До уваги педагогічного працівника!
Звук потягу МР3 файл – додаток 1. Зразок квитка зображено на додатку 2, який знаходиться в категорії «додатки».

Мультимедійна презентація

Мета: розширити поінформованість учнів про Україну.

Час проведення: 5-15 хв.

Ресурси: мультимедійна дошка/проектор, ноутбук/комп’ютер, мультимедійна презентація.

Хід проведення: Педагогічний працівник каже: «Шановні пасажири, ми з вами прибуваємо на станцію «Моя країна» (після слів педагогічного працівника лунає звук потягу).

Педагогічний працівник інформує учнів  про Україну, зокрема, розповідає про: національну символіку, традиції та мову українців, читає міні-лекцію з мультимедійної дошки.

Вправа «Символіка України»

Мета: створити сприятливі умови для розвитку творчих здібностей учнів, пам’яті, зокрема, запам’ятовування символіки України.

Час проведення: 10-15 хв.

Ресурси: папір формату А-4 і фломастери/олівці (з розрахунком на кожного учня 1 аркуш паперу і 1 фломастер/олівець).

Хід проведення: Педагогічний працівник пропонує учням перемалювати з презентації прапор і герб України, а потім, по черзі, показати свій малюнок всім учням.

Перегляд відео фрагменту «Державні та народні символи України»

Мета: створити сприятливі умови для запам’ятовування символіки України.

Час проведення: 10-15 хв.

Ресурси: відеофрагмент «Державні та народні символи України», мультимедійна дошка/проектор, ноутбук/комп’ютер, мультимедійна презентація.

Хід проведення: Педагогічний працівник каже: «А зараз пропоную вам переглянути відео фрагмент про «Державні та народні символи України».

До уваги педагогічного працівника!
У додатку 20 пропонується мультимедійна презентація на тему: «Моя країна», в презентації розмішений не тільки текст, а й картинки. Міні-лекція подана у вигляді діалогу з учнями. У додатку 21 пропонується відеоролик «Державні та народні символи України», який знаходиться в рубриці «презентації» та категорії «додатки».

Запитання для обговорення:

– Які державні символи має Україна?

– Які народні символи має Україна?

Вправа «М’яч чесності»

Мета: підвести підсумки тренінгового заняття; сприяти підвищенню згуртованості класу, розвитку чесності учнів, надати можливість висловити власну думку кожному учню.

Час проведення: 10-15 хв.

Ресурси: «М’яч чесності».

Хід проведення: Педагогічний працівник каже: «І на завершення нашої сьогоднішньої подорожі пропоную вам пограти в гру, яка називається «М’яч чесності». Педагогічний працівник пропонує учням сісти в коло і по черзі кожному висловитися, передаючи м’яч по колу.

Запитання для обговорення:

– Чи сподобалася вам наша подорож?

– Якщо сподобалася, то чим?

– Якщо не сподобалася, то чим?

– Що вам найбільше запам’яталось з нашої сьогоднішньої подорожі?

До уваги педагогічного працівника!
Для виконання вправи «М’яч чесності» Ви можете взяти маленький м’ячик або будь-який предмет, схожий на м’ячик. Під час виконання цієї вправи Ви задаєте кожному учню запитання для обговорення.

Педагогічний працівник дякує учням за участь в тренінговому занятті (подорожі).

Педагогічний працівник каже «До нових зустрічей!

До наступної подорожі!»

Коментарів поки що немає, але Ви можете бути першим.

Ваша e-mail адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля відмічені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.